Pro zadané slovo nebyly nalezeny žádné výsledky

Zpět

ART APEL – umělecká výzva pro rok 2020

Moving Gallery, umělecká platforma kulturního centra Moving Station v Plzni, vyhlašuje otevřenou výzvu pro rok 2020, která je zaměřená především na začínající autory, čerstvé absolventy škol a výrazné nezávislé tvůrce.

Možnostem se meze nekladou, ať už se jedná o malbu, fotografii, grafiku, ilustraci či prostorovou tvorbu a sochu, přihlaste svůj umělecký projekt a staňte se součástí „hemžící se stanice“ v Plzni, poznejte město kultury 2015.
Původně odjezdová budova železniční stanice z počátku 20. století, v roce 2015 plně zrekonstruovaná jako centrum umění, divadelní prostor a otevřený kulturní prostor nabízí rozmanité plochy k uspořádání výstavy:
Vstupní hala: určena pro prostorové i závěsné instalace
Moving Café: galerie je součástí kavárny a obohacuje tak prostor určený k setkávání.  Místo propojuje umění s každodenním životem a dostává jej tak na oči návštěvníkům a kavárenským povalečům.
Malý sál: prostor, který je primárně určen k pronájmu veřejnosti a pořádání seminářů, čtení, přednášek a podobných událostí. Společně s kavárnou se pod vlivem vystavovaného umění stává nevšední živou galerií.
Prostor před budovou: místo situované na mostě Ivana Magora Jirouse naproti odbavovací hale vlakové stanice Plzeň – Jižní předměstí je určeno pro venkovní instalace větších rozměrů. Venkovní prostor vybízí k vystavování a zároveň k propagaci Moving Station jako umělecké platformy současného umění.

Termín zasílání námětů a portfolií:
14. 3.–14. 6. 2019

Kontakt: E marketa.ticha@johancentrum.cz
www.johancentrum.cz
https://www.facebook.com/events/303881093635212/
T 773 740 272

Více informací naleznete na webových stránkách provozovatele Moving Station, www.johancentrum.cz.
Za veškerou kurátorskou činnost zodpovídá Markéta Tichá.