Pro zadané slovo nebyly nalezeny žádné výsledky

Zpět

Bronislava Bakule Malá, Markéta Zlesáková: Blízké setkání stejného druhu

Bronislava Bakule Malá, Markéta Zlesáková: Blízké setkání stejného druhu

2. 2. – 28. 4. 2024  / Městské muzeum Hořice, Štorchova síň

Výstava Blízké setkání stejného druhu představí tvorbu dvou současných umělkyň Bronislavy Bakule Malé a Markéty Zlesákové.

Městské muzeum a galerie Hořice Vás srdečně zve na výstavu Blízké setkání stejného druhu, která vybranými malířskými, grafickými a sochařskými díly představí dvojici současných výtvarnic. Jde o propojení, interakci i konfrontaci tvorby těchto autorek prostřednictvím specifických výtvarných výpovědí. Jejich dílo se pohybuje na pomezí abstraktního a reálného sdělení. Autorky pracují svým osobitým způsobem, přesto jsou si mnohdy jejich práce výběrem i zpracováním motivů velmi blízké.
Bronislava Bakule Malá, sochařka a grafička, je absolventkou Akademie výtvarných umění (sochařské školy Jindřicha Zeithammla). Pro svoji tvorbu si vybírá témata z jí blízkého prostředí. Motivy přírodních jevů a principů více či méně abstrahuje. Zabývá se zachycením proměnlivých jevů, jako je pohyb nebo světlo.
Markéta Zlesákovámalířka a grafička, vystudovala Akademii výtvarných umění v Praze. Významnou inspirací je pro ni mimo jiné krajina a přírodní motivy, jež často převádí do stylizované zkratky nebo dekoru.
Výstava Blízké setkání stejného druhu bude zahájena vernisáží, s hudebním doprovodem Marie Ladrové, v pátek 2. 2. 2024 v 17 hodin.
kurátorka: Jarmila Gregorová