Pro zadané slovo nebyly nalezeny žádné výsledky

Zpět

Culturenet.cz – nabídky rezidenčních pobytů

Rezidenční program Embassy of Foreign Artists vypisuje výzvu pro umělce a kulturní profesionály, kteří mají zájem o tříměsíční či šestiměsíční rezidenční pobyt v Ženevě.

V letošním roce je program zaměřen na pět tematických okruhů, a to „umění a občanství“, „umění a věda“, „umění a historie (zkoumání archivů), „umění a teritorium“ a „komiks a ilustrace“. Program v délce tří či šesti měsíců je určen pro umělce a umělkyně působící v oblasti scénického a výtvarného umění, tance, hudby, literatury a designu, a další kulturní profesionály (kurátory, architekty, designéry aj.). Rezidence nabízí ubytování, pracovní prostory a měsíční grant ve výši 1 200 švýcarských franků. Vybraní účastníci si musí hradit cestovní náklady a pojištění z vlastních zdrojů.

Uzávěrka pro odeslání přihlášek je 15. května 2019.

http://www.eofa.ch/en/applications-on/

Institut umění – Divadelní ústav ve spolupráci s Ministerstvem kultury ČR a Institutem úzkosti & Are|are-events.org vypisují výběrové řízení na měsíční tvůrčí pobyt v oblasti performance, fotografie, architektury, výtvarného a angažovaného umění v rámci mezinárodního projektu kurátorky Nadji Argyropoulou a Institutu úzkosti pracovně nazvaného „mêtis. the wave in the mind and fugitive planning“.

Tématem projektu je představa komplexní situace bankrotu politických systémů, selhání ekonomických modelů, devastujících klimatických dopadů, uprchlické krize a potřeba radikální změny.

Tvůrčí pobyt bude uskutečněn během měsíce září a začátku října 2019 (max. doba trvání rezidence je 30 dní) na ostrovech Syros a Tilos (Egejské moře, Řecko). Tvůrčí pobyt je určen především umělcům a není určen pro studenty středních a vysokých škol vyjma studentů doktorandského studia.

Žadatelé musí mít české státní občanství nebo trvalý pobyt na území České republiky. Účastníkovi budou hrazeny cestovní náklady, pobyt a příspěvek na rezidenci ve výši 900 EUR.

Uzávěrka přihlášek je do 20. května 2019.

Více na http://rezidence.idu.cz/2019/syros-tilos-recko/

Rezidence v Kunsthalle Gent (Belgie) – výzva pro vizuální umělce/kyně
Rezidence Kunsthalle Gent vypisuje výzvu pro účast na rezidenčním pobytu, jehož cílem je umožnit umělcům rozvíjet vlastní tvorbu a dát jim příležitost zapojit se do činnosti galerie.

Rezidenční program je určený pro umělce, kolektivy či malé organizace, jež mají zájem o realizaci uměleckého projektu v prostoru Kunsthalle Gent během tříměsíčního rezidenčního pobytu. Zájemci musí předložit návrh projektu, na kterém budou chtít během pobytu pracovat a jehož výstup může být začleněn do doprovodného programu galerie. Program poskytuje umělcům ubytování a rozpočet do výše 5 000 eur, jenž zahrnuje produkční náklady spojené s realizací uměleckého projektu, honorář a cestovní náklady. Doporučená délka trvání pobytu je tři měsíce, může být však přizpůsobena dle domluvy. Rezidence začínají vždy v únoru, červnu/červenci a říjnu.

Uzávěrka pro odeslání přihlášek je 2. června 2019.

MeetFactory vyhlašuje dvě otevřené výzvy: Open Call Rezidence Praha – Štrasburk a Open Call Rezidence Praha – Antverpy.

Štrasburk
Francouzský institut v Praze společně s Mezinárodním centrem pro současné umění MeetFactory otevírají v roce 2019 novou výzvu k předkládání žádostí pro rezidenční pobyt umělce/umělkyně působící na území ČR v CEAAC ve Štrasburku.
Více: http://www.meetfactory.cz/cs/program/detail/open-call-rezidence-praha-strasburk-1

Antverpy
Mezinárodní centrum pro současné umění MeetFactory ve spolupráci s Belgickým velvyslanectvím v Praze – Zastoupením vlámské vlády v České republice otevírají v roce 2019 novou výzvu k předkládání žádostí pro rezidenční pobyt umělce / umělkyně působící na území ČR v AIR Antwerpen v Belgii.
Více: http://www.meetfactory.cz/cs/program/detail/open-call-rezidence-praha-antverpy-2

Deadline pro podání přihlášek pro obě výzvy je 31. května 2019 včetně.