Pro zadané slovo nebyly nalezeny žádné výsledky

Zpět

Fair Art Festival 2019 – art law, kulturní mobilita a fungování trhu s uměním

25.4. 2019 - 29.4. 2019

Od 25. do 29. dubna 2019 se uskuteční festival práva a umění pořádaný spolkem Fair Art a CzechMobility.Info. Festival přináší tři přednášky a workshopy zaměřující se na aktuální otázky ze světa umění v metropolích NYC a Řím.

Fair Art je neziskovou organizací sdružující studenty, umělce i právníky, které spojuje snaha zpřístupnit současné české výtvarné scéně právní vědomosti související s uměleckou tvorbou. Kromě vzdělávací činnosti zajišťuje také právní podporu výtvarným umělcům a uměleckým institucím.

Letošní Fair Art Festival přesahuje domácí hranice práva a umění. V sérii přednášek a workshopů se představí tři významní zahraniční hosté, kteří české publikum zasvětí „naživo“ do problematiky práva umění – art law.

25. dubna vystoupí Luca Guidobaldi, odborník na práva duševního vlastnící působící v Římě, s přednáškou o autorství, apropriaci, umělecké svobodě a Artificial Intelligence v umění. Přednáška se koná od 16.10 v místnosti č. 115 na UMPRUM, vstup je volný.

26. dubna pořádá americký právník Matthew Covey interaktivní workshop, zaměřující se na kulturní mobilitu, vízovou problematiku a specifikami přístupu umělců na americký trh. Workshop se uskuteční od 10.00 v Pražském kreativním centru. Z důvodu omezené kapacity je nutná rezervace místa na E martina@czechmobility.info.

29. dubna se představí Kathryn E. Wagner, právnička a ředitelka organizace Volunteer Lawyers for the Arts in New York. Kathryn v rámci své přednášky pojedná o způsobech, jakými pomáhají umělcům růst a orientovat se v právních aspektech své činnosti, a znázorní aktuální otázky trhu s uměním na sérii případů z praxe. Přednáška se koná od 18.00 v místnosti č. 300 na Právnické fakultě UK, vstup je volný.

Přednášky proběhnou v anglickém jazyce, poté bude následovat diskuze.

Dveře jsou otevřené všem zájemcům, nejen ze světa umění a práva.

Více informací: http://www.fairartfestival.cz/