Pro zadané slovo nebyly nalezeny žádné výsledky

Zpět

Grafika roku 2020 a 26. Cena Vladimíra Boudníka má otevřeno pro veřejnost.

Nadace Hollar Vás srdečně zve na
27. ročník celostátní výběrové výstavy
GRAFIKA ROKU 2020
a
26. ročník
CENY VLADIMÍRA BOUDNÍKA

Slavnostní předávání cen Grafiky roku se uskuteční v posunutém termínu 18. května v 17 hodin. Výstavu letošního laureáta prestižní Ceny Vladimíra Boudníka můžete navštívit v rámci expozice v Císařské konírně, jakmile to situace dovolí.

Kurátoři: Hana Larvová, Zdeněk Freisleben

21.4. – 23.5.2021
Otevřeno denně: 10:00 – 18:00
Kapacita 30 návštěv za dodržení 2 m odstupů a použití respirátorů
Císařská konírna Pražského hradu
II. nádvoří Pražského hradu, 119 00 Praha 1-Hradčany

—–
Grafika roku 2020 představuje výběr nejlepší současné grafické tvorby širokého spektra umělců a studentů – grafiků. Grafika roku se stala platformou pro navázání mezigeneračních uměleckých vztahů, nabízí ucelený pohled a možnost zhodnotit posun a trendy ve volné grafické tvorbě. Zastoupeny jsou všechny klasické techniky – serigrafie, litografie, hlubotisky, tisky z výšky, počítačová grafika i originální autorské techniky a autorská kniha. V rámci Grafiky roku bylo vybráno na 449 grafických děl a autorských knih, což je nejvíce v historii. Vystavena je necelá polovina. Porotci udělili 15 cen v hlavních kategoriích (dospělí autoři, studenti) a ceny za grafické techniky.

Cena Vladimíra Boudníka je prestižní ocenění za umělcův celoživotní přínos grafice. Cena byla doposud udělena Ladislavu Čepelákovi, Daliboru Chatrnému, Aleně Kučerové, Janu Kubíčkovi, Eduardu Ovčáčkovi, Janu Měřičkovi, Květě Pacovské, Michalu Cihlářovi, Marii Blabolilové, Jiřímu Anderlovi, Jaroslavě Severové, Lubomíru Přibylovi, Vojtěchu Kováříkovi, Zdeňku Sýkorovi, Mikoláši Axmannovi, Františku Hodonskému, Jiřímu Lindovskému, Oldřichu Kulhánkovi, Zbyňku Janáčkovi, Jindřichu Růžičkovi, Daliboru Smutnému, Karlu Malichovi, Josefu Hamplovi, Lence Vilhelmové, Ondřeji Michálkovi a Janu Vičarovi.

Akce probíhá pod záštitou primátora Hlavního města Prahy a Ministerstva kultury České republiky.

video pozvánka: https://www.youtube.com/watch?v=sVmzQFJO73A
jan vičar – cena boudníka: https://www.youtube.com/watch?v=4_YiU6KoXy0&t=23s
fcb: https://www.facebook.com/GrafikarokuCZ
web: www.grafikaroku.cz
on-line galerie: http://www.nadacehollar.cz/online-galerie/
fotky výstavy: Daniel Charfreitag

Budu se těšit na setkání s Vámi.