Pro zadané slovo nebyly nalezeny žádné výsledky

Zpět

Hlavní cenu za autorskou knihu si na Grafice roku 2019 odnesla Lenka Novotná

Hlavní cenu za autorskou knihu si na Grafice roku 2019 odnesla Lenka Novotná – Kroj, počítačová grafika, velikost 145 x 145 mm, Pedagogická fakulta Univerzity Hradec Králové, vedoucí ateliéru doc. Jaroslava Severová, ak.mal.

• Členové poroty: Mgr. Zdeněk Freisleben, Mgr. Gina Renotiére, Ph.D., Julie Kačerovská.

• Vyjádření poroty: Originální koncepce čerpající z ornamentů lidových krojů. Precizní provedení digitálního tisku. Nápadité převedení tradičního tématu do současné replikace.

• Autorka uvádí: „Tato autorská kniha je vytvořena na motivy výšivek, pravděpodobně Kyjovského kroje, který patřil mé prababičce. Jednotlivé výšivky byly graficky zpracovány. Celá kniha je svázána koptskou vazbou a umístěna do krabičky. Uvnitř se nachází, kromě autorské knihy, také fotka sestřenice v kroji. Celá kniha vznikla jako bakalářská práce.“

• Nominováni na cenu v této kategorii: Marek Janík – První rok, ruční papír, malba papírem kombinovaná se streetartem, velikost listů 420 x 300 mm, FU OU, 2. ročník, Ateliér obalového a knižního designu, vedoucí ateliéru doc. Eliška Čabalová, PhDr, Barbora Dušátková – Neznámé cesty, akvatinta, velikost listu 220 x 190, SUTNARKA, 3. ročník, Ateliér ilustrace a grafika, vedoucí ateliéru prof. Mikoláš Axmann, Mária Matúšová – … aj tak je to všetko jedlo, počítačová grafika kolorovaná, velikost listu 186 x 135 mm, FU OU, 3. ročník, Ateliér grafika, vedoucí ateliéru doc. Marek Sibinský.

• Přihlášeno 47 prací, vystaveno 19 autorských knih.

• Partnerem ceny je Nakladatelství Teapot.