Pro zadané slovo nebyly nalezeny žádné výsledky

Zpět

Intervence a performance Ruben Montini, MADRE

Alšova jihočeská galerie zve na slavnostní otevření stálé expozice v nové sezóně.

Návštěvníci mohou očekávat multimediální instalaci italského umělce Rubena Montiniho, kterou budou tvořit fotografie a videa s tématem mateřství. Jedno z nich bude zaznamenávat performanci, která proběhne přímo na vernisáži nové sezóny v sobotu 23. března 2019 od 15:00 hodin.

Ruben Montini (*1986 Oristano, IT) vystudoval Akademii výtvarných umění v Benátkách, Manchester Metropolitan University a Saint Martin´s College of Art & Design v Londýně. Po studiích ve Velké Británii se usadil v Berlíně, v současnosti žije a pracuje ve Veroně. Dílo Rubena Montiniho se pohybuje na široké škále vizuálních projevů, jejichž těžiště leží především v performanci a tělovém designu, z pozice LGBT komunity se přitom věnuje zejména problematice genderu. Jeho tvorba je politicky angažovaná, oscilující mezi tématy osobního prožívání a společenské odpovědnosti. Pracuje s různými médii, v posledních letech však kromě užití vlastního těla pracuje s textilem a textem v různých podobách.

Intervence a performance Ruben Montini, MADRE se koná 23. března 2019 v 14.30 v prostorách Zámecké jízdárny v Hluboké nad Vltavou