Pro zadané slovo nebyly nalezeny žádné výsledky

Zpět

Opustil nás Ivo Křen

Opustil nás Ivo Křen, je nám to moc líto. Upřímnou soustrast rodině. Děkujeme za krásné práce, laskavost a milou spolupráci, Ivo. Před několika dny jste zakončil svůj text slovy: “Procházím zahradu. Zavírám dveře tiskařské dílny a vstupuji si do jiných zážitkových světů…”

Ivo Křen – 14. dubna 2020

„V minulých týdnech jsem si udělal grafickou radost se vzpomínkou na jeden z nejklidnějších okamžiků závěru minulého roku. Zažil jsem ho při návštěvě u sklářského výtvarníka Honzy Exnara v Havlíčkově Brodě. Ticho a šero přicházející noci, jen se zářící linkou světelného řetězu na stromech. Ani jsem najednou neměl potřebu nic z této scenérie stylizovat a upravovat. S prací na linu jsem tu chvíli prožíval znovu a znovu.

Ale líbí se mi i dramatičtější prožitky a tak jsem realizoval již delší dobu plánované listy s motivy dění v povětří. Užívám si při tom všech postupných proměn, grafika se odvíjí jako při malování. Těším se na každé další odrývání, při kterém se před očima vytváří obraz toho, co přijde s přítiskem následující barvy.
Nyní je roztisknutá velká „Žlutá melancholie“.

Několik přátel mi potvrdilo, že, navzdory podivně běsnící době, mají větší klid a soustředění na práci. Něco na tom bude. Když je možné, chodím pomaleji téměř vyprázdněnými místy v městě, pozoruji proměny. Procházím zahradu. Zavírám dveře tiskařské dílny a vstupuji si do jiných zážitkových světů, oproštěných od denního zpravodajství.

Žena pracuje jako krajský epidemiolog….máme v současnosti co vyvažovat.“

http://www.ivokren.cz