Pro zadané slovo nebyly nalezeny žádné výsledky

Zpět

Výstava Grafika roku a Cena Boudníka + doprovodné programy

Výstava Grafika roku 2022 a Cena Vl. Boudníka probíhá denně – mimo pondělí
v čase 10-18 hodin
05.4.-05.5.2023
Betlémská kaple – Lapidárium a Česká Galerie Moderního Umění
Betlémské náměstí v Praze
Jste srdečně zváni!

DOPROVODNÉ PROGRAMY GRAFIKA ROKU 2022 A CENA VL. BOUDNÍKA

Akce začínají vždy v České Galerii Moderního Umění na Betlémském náměstí 8, u některých přecházíme do dalších výstavních prostor v Betlémské kapli – Lapidáriu. Vstupné je vždy dobrovolné k platné vstupence na výstavu (100,- Kč plné, 70,- Kč snížené).

Pátek 21. a sobota 22. 4. 2023 v 16:00 – komentovaná prohlídka

Zveme vás na komentované prohlídky výstavy v obou prostorách konání akce. Sejdeme se vždy před Betlémskou kaplí. Další prohlídky jsou možné na vyžádání u pořadatele akce.

  1. 4. 16:00 – 18:00 – Workshop tisk z výšky

Zveme vás na workshop ručního tisku z výšky.
S Veronikou Lánikovou si popovídáme o technice, ukážeme si možnosti tisku z výšky a vytvoříme si na místě autorskou kartu, pohlednici či obal na váš deník. Děti jsou vítány. Vstup je volný v rámci platné vstupenky na výstavu. Těšíme se na vás.

  1. 4. 16:00 – 17:00 – Mezzotinta – Jan Hísek

Zveme vás na setkání s Janem Hískem nad technikou mezzotinty.
Mezzotinta je hlubotisková grafická technika, která patří mezi ty nejnáročnější. Pro svoji časovou i fyzickou náročnost není autory v současnosti příliš vyhledávaná. Ovšem pouze díky ní lze dosáhnout malířského charakteru výsledného díla, a tak zaujímá mezi ostatními technikami výsadní postavení. Pro její časovou i fyzickou náročnost s ní pracuje jen omezený okruh grafiků. Ovšem odměnou za vynaloženou práci jsou díla s širokou škálou měkkých valérů dosahujících malířského charakteru, kterého lze docílit pouze použitím mezzotinty.
Účast na setkání je zdarma k platné vstupence na výstavu.
Jste srdečně zváni.

  1. 4. 16:00 – 17:00 – Komentovaná prohlídka se Šimonem Brejchou – laureátem Ceny Vl. Boudníka

Zveme vás na setkání s letošním laureátem Ceny Vladimíra Boudníka Šimonem Brejchou. Vstup na setkání je volné k platné vstupence na výstavu. Sejdeme se v České Galerii Moderního Umění.
Těším se na vás!

  1. 5. 15:00 – 16:00 – Grafické techniky a technologie tisku – Ondřej Michálek a Magie otisku

Zveme vás na setkání s Ondřejem Michálkem – autorem Magie otisku o grafických technikách a technologii tisku. Společně si popovídáme o jednotlivých technikách, které jsou ve výstavě zastoupeny. Autor nás provede od počátků reprodukce obrazu tiskem až do současnosti. Setkání je určené pro všechny zájemce, kteří se i bez předchozí znalosti reálií zatouží vydat po stopách magie otisku, jež za sebou zanechává jeden z nejvýznamnějších vynálezů lidských dějin.
Vstup na setkání je volný v rámci platné vstupenky na výstavu.
Sejdeme se v České Galerii Moderního Umění na Betlémském náměstí a postupně se přemístíme do Lapidária Betlémské kaple.
Jste srdečně zváni!

  1. 5. 16:00 – 18:00 – Živá dílna – autorská kniha – sešit

Zveme vás na živou dílnu autorská kniha – sešit. Na místě si s ilustrátorkou Olgou Yakubovskayou zhotovíme autorský deník, cestovatelský sešit nebo knížku – vzpomínkovník. Děti jsou vítány. Vstupné je dobrovolné k platné vstupence do výstavy (100,- nebo 70,- Kč).
Sejdeme se v České Galerii Moderního Umění v sekci autorská kniha.
Jste srdečně zváni.

  1. 5. 16:00 – 18:00 – Dernisáž výstavy

Zveme vás na závěrečné setkání posledního dne výstavy Grafika roku 2022 a Cena Vladimíra Boudníka.

 

 

Mimo termín výstavy proběhne beseda Autorská kniha dnes – Památník národního písemnictví (Muzeum literatury Pelléova), datum bude upřesněno.