Pro zadané slovo nebyly nalezeny žádné výsledky

Zpět

Doprovodné programy k výstavě 30. Grafika roku a Cena Vl. Boudníka

Doprovodné programy k výstavě 30. Grafika roku a Cena Vladimíra Boudníka
Akce probíhají ve spolupráci se Správou Pražského hradu.
Rezervace

  • Středa 17. 4. 2024 16:30 – 18:00

Litografická dílna Petra Korbeláře – hostem Petr Nikl

 Zveme vás na živou ukázku jedné z nejstarších grafických technik – litografie, která prožívá v posledních letech opět renesanci. Litografickým procesem vás provede mistr řemesla Petr Korbelář za účasti všestranného umělce Petra Nikla. Petrové spolu v posledních letech vytvářejí řadu experimentů, kdy do tradičního postupu vstupují a narušují některé jeho zákonitosti. Nenechte si ujít tuto jedinečnou příležitost, pro kterou jsme pro vás do prostor Konírny přestěhovali litografickou dílnu. Veřejná dílna s omezeným počtem účastníků – 30 osob, vstup je volný k zakoupené vstupence. Vhodné pro děti i dospělé. Těšíme se na vás.

Rezervace

  • Sobota 20. 4. 2024 15:00 – 16:00

Komentovaná prohlídka s laureátem Ceny Vl. Boudníka Miloslavem Polcarem

Zveme vás na setkání s letošním laureátem Ceny Vladimíra Boudníka panem Miloslavem Polcarem. Vstup na setkání je volné k platné vstupence na výstavu. Těšíme se na vás!

Rezervace

 

  • Středa 1. 5. 2024 15:00 – 16:30

Litografická dílna Petra Korbeláře – hostem Jakub Špaňhel

 Zveme vás na živou ukázku jedné z nejstarších grafických technik – litografie, která prožívá v posledních letech opět renesanci. Litografickým procesem vás provede mistr řemesla Petr Korbelář za jedinečné účasti výtvarníka Jakuba Špaňhela. Jakub Špaňhel v posledních letech promítá do svých litografických prací pohled na architekturu Benátek, Říma a na mnohé sakrální stavby, třeba právě té nejbližší – Chrám sv. Víta. Nenechte si ujít tento jedinečný zážitek, pro který jsme pro vás do prostor Konírny přestěhovali litografickou dílnu. Veřejná dílna s omezeným počtem účastníků – 30 osob, vstup je volný k zakoupené vstupence. Vhodné pro děti i dospělé. Těšíme se na vás.
Rezervace

  • Sobota 4. 5. 2024 15:00 – 16:00

Workshop mezzotinty s Jiřím Hanušem a Robinem Kaločem

Zveme vás na setkání s s Jiřím Hanušem a Robinem Kaločem nad technikou mezzotinty.

Mezzotinta je hlubotisková grafická technika, která patří mezi ty nejnáročnější. Pro svou časovou i fyzickou náročnost téměř vymizela, avšak v posledních letech opět nabírá na oblibě napříč generacemi. Oblíbené jsou v posledních letech jak mezi galeristy, tak mezi sběrateli velkoformátové mezzotinty. Pro mezzotintu je typická černo černá, snad nejdokonalejší černá, které lze dosáhnout. Výsledné dílo má často malířský charakter s širokou škálou měkkých valérů, a tak zaujímá mezi ostatními technikami výsadní postavení. Pro její časovou i fyzickou náročnost s ní pracuje jen omezený okruh grafiků. Jíří Hanuš i Robin Kaloč jsou u nás představitelé mladé generace, která podlehla řemeslu hlubotiskových technik, za mnohé své práce získali řadu ocenění. Nenechte si ujít mimořádně příjemné odpoledne v jejich společnosti. Některé z postupů si sami vyzkoušíte. Workshop je pro omezený počet účastníků – 30 osob, vstup je volný k zakoupené vstupence. Vhodné pro děti i dospělé. Jste srdečně zváni.

Rezervace

  • Úterý 7. května 15:00 – 17:00 program proběhne v prostorách Nejvyššího purkrabství, vchod ze Zlaté uličky

Století Vladimíra Boudníka a Ladislava Čepeláka

Zveme vás na besedu a ukázku prací dvou nejvýraznějších osobností grafické tvorby minulého století. Tento rok slavíme 100 let od narození Vladimíra Boudníka i Ladislava Čepeláka, osobností tak odlišných a jedinečných, že budeme debatovat možná až do ranních hodin.  Během setkání promítneme několik originálních dobových snímků, některé z nich nebyly doposud zveřejněny. Setkání povede Eva Čapková – autorka poslední Boudníkovi monografie – Zrcadlo vnitřního života a Magdaléna Vovsová – studovala u Ladislava Čepeláka, donedávna vedla hlubotiskovou dílnu na AVU, dlouhodobě se zabývá dílem Čepeláka. Akce proběhne k výročí předních představitelů grafické tvorby.
Vstup je volný. Kapacita 150 osob.
Rezervace

 

  • Sobota 11. května 2024 / 15:00 – 16:00 / Císařská konírna
    Dernisáž výstavy Grafika roku a Cena Vladimíra Boudníka

Zveme vás na závěrečné setkání s laureáty Grafiky roku 2023 a laureátem Ceny Vladimíra Boudníka. Součástí programu je společná komentovaná prohlídka.  Na akci se není třeba hlásit předem. Účast na prohlídce je zdarma k zakoupené vstupence. Komentovaná prohlídka s kurátory výstavy Grafika roku za účasti laureátů Grafiky roku.

——

Rezervace doprovodných programů

Partnerem doprovodných programů je Pražská plynárenská Distribuce a.s.