Pro zadané slovo nebyly nalezeny žádné výsledky

Zpět

Grafika v době koronaviru – Miloslav Polcar

Grafika v době koronaviru – zní heslo již několik dní připravovaného projektu. Postupně jsme oslovili několik výtvarníků a ptáme se, jak se mají a na čem právě pracují.

Miloslav Polcar se zabývá grafikou a malířstvím, tvoří autorské knihy a kolážované prostorové objekty a instalace. Jeho celoživotním tématem je to, co sám nazývá „osobní archeologie“ a má tím na mysli zdroje inspirace v dávných civilizacích. Miloslav Polcar je mnohonásobným laureátem cen Grafiky roku.

Miloslav Polcar
„My výtvarníci to máme celkem dobré, můžeme pořád něco dělat a tvořit, samota nám nevadí. Téměř všichni můžeme komunikovat s lidmi, prostřednictvím mobilu nebo na počítači apod. Samozřejmě velmi postrádám fyzické kontakty, hlavně s nejbližšími. Plánovanou výstavu u Jana Měřičky v Liberci jsem po dohodě odložil na příští rok, nebudou ani jiné plánované společné výstavy. Ale na podzim má být moje samostatná výstava v Rakovníku, ta se snad uskuteční, a tak se soustřeďuji na to. Mám rozdělané velkoformátové tiskové matrice, které čekají na další využití.
Mám to štěstí, že bydlím v domku u Prahy se zahradou a s atelierem, takže o činnost a práci mám postaráno. Jako údajně ohrožený druh senior žiji odděleně, přes den vyrážím na delší procházky do přírody, hned za mým domkem jsou cestičky, hájky, pole a věnuji se umění nemyslet a využívat moc přítomného okamžiku.
Vážím si všech, kteří jsou nasazeni a pomáhají a riskují své zdraví pro nás ostatní.“
MP

https://miloslavpolcar.cz/celkove-pohledy