Pro zadané slovo nebyly nalezeny žádné výsledky

Zpět

MONSTRUM přichází! – zveme na křest knihy…

Křest knihy: čtvrtek 10.10. 2019 hodin
Klub FAMU, Smetanovo nábř. 2, Praha 1

Zveme Vás na křest knihy Název knihy: Autor názvu: aka MONSTRUM o práci grafického designéra, vedoucího Ateliéru grafického designu a nových médií Petra Babáka a jeho studia Laboratoř, kterou editorsky zpracoval Lukáš Kijonka. Hřbet této monstrózní knihy je výtvarně domalován, potištěn a jinak výtvarně pojednán autorskými pracemi předních českých umělců.

Jako jeho práce, je i kniha pojata velmi velkoryse – 5 kilo designu a 18 cm široký hřbet vlastnoručně vyzdobili Kryštof Kintera, Tomáš Vaněk, Julius Reichel, Matěj Vojtuš, Šárka Bulčíková, Tomáš Přidal, Dominik Forman, Chrudoš Valoušek a mnoho dalších.

Knihu vydává Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze společně s Moravskou galerií v Brně.

Lukáš Kijonka (ed.)
Petr Babák

Pět kilo grafického designu! Komplexní popis profesního života jednoho z nejvýznamnějších současných grafických designérů, profesora pražské UMPRUM Petra Babáka a jeho studia Laboratoř. Na půdorysu 85 projektů, seřazených od nejoblíbenějších po nejméně oblíbené, Babák svým osobitým jazykem představuje vlastní práci, ve které balancuje mezi volným a užitým uměním, zkoumá hranice grafického designu a knižních experimentů. Publikace sleduje procesy vzniků jednotlivých projektů od počátků komunikace se zadavateli přes vývoj designu až po jeho realizaci. Mapuje Babákovu práci od studentských let přes období spolupráce s Tomášem Machkem až po současnou tvorbu studia Laboratoř a představuje Babáka také jako pedagoga a publicistu. Silný společenský a performativní charakter Babákova života zastupují unikátní osobní pojmenování publikace jeho spolupracovníky, zadavateli, rodinou, fanoušky, kritiky, studenty, absolventy a přáteli. Velkorysý objem této autorské knihy, za jejíž konceptem a grafickým designem stojí Lukáš Kijonka, je glosou směřování současného často předimenzovaného knižního designu a navazuje na Babákovo zkoumání knihy jako objektu. Babákovy texty jsou doplněny fotografiemi Filipa Beránka. Hřbety široké 18 centimetrů vlastnoručně ztvárnili nejvýznamnější současní čeští umělci, Babákovi spolupracovníci a přátelé. Budete mít doma originál od Krištofa Kintery, Tomáše Vaňka, CAP crew, Dominika Formana, Petry Dočekalové, Chrudoše Valouška, Jakuba Hojgra nebo Petra Kvíčaly?
……………………………………………
Lukáš Kijonka je grafický designér a pedagog na Fakultě výtvarných umění VUT, kde vede Ateliér grafického designu 1. Pracuje ve studiích Kolektiv a Laboratoř. Jeho práce jsou uznávány u nás i v zahraničí a pravidelně publikovány ve výběrech nejlepších světových grafických studií. Je držitelem řady ocenění, například European Design Awards (2017) či Nejkrásnější kniha roku (2014).