Pro zadané slovo nebyly nalezeny žádné výsledky

Zpět

SLAVNOSTNÍ PŘEDÁNÍ ZREKONSTRUOVANÉHO DEPOZITÁRNÍHO OBJEKTU AJG SPARTA proběhne dne 2. října…

Tisková zpráva AJG
Ve středu 2. 10. 2019 ve 13:00 hodin proběhne slavnostní předání zrekonstruovaného depozitárního objektu AJG SPARTA Alšově jihočeské galerii, za přítomnosti náměstka hejtmanky Jihočeského kraje Pavla Hrocha a vedoucího odboru kultury a památkové péče Patrika Červáka.

V roce 2017 byly zahájeny práce na objektu AJG SPARTA, nová pobočka Alšovy jihočeské galerie. Cílem projektu je celková rekonstrukce objektu a vytvoření nových depozitárních prostor pro uchování sbírkových předmětů ve správě AJG, zřízení restaurátorské dílny se specializací papíru, odborné badatelny a edukační ateliér pro veřejnost. Záměrem AJG je posunout instituci do 21. století, která je otevřená nejširší veřejnosti, odborné i laické.

Objekt AJG SPARTA, jež je předmětem realizace projektu, je umístěn na nároží ulic Puklicova a K. Weise. Rekonstrukce depozitárního objektu AJG SPARTA navazuje na rekonstrukci Wortnerova domu. Záměrem AJG je posunout instituci do 21. století, která je otevřená nejširší veřejnosti, odborné i laické. Realizací obou projektů bude nabídnout veřejnosti v rámci moderních technologických standardů dostupnost sbírek, a to všem cílovým skupinám návštěvníků.