Pro zadané slovo nebyly nalezeny žádné výsledky

Zpět

Výstava finalistů Ceny Jindřicha Chalupeckého 2019

26.9. 2019 - 26.9. 2019

Moravská galerie Brno, Pražákův palác
vernisáž ve čtvrtek 26. září v 18 hodin

Srdečně zveme na zahájení 30. ročníku Ceny Jindřicha Chalupeckého, nejprestižnějšího českého ocenění pro vizuální umělce do 35 let. Vernisáž se uskuteční v 18 H na nádvoří Pražákova paláce.

Výstava finalistů Ceny Jindřicha Chalupeckého 2019 představuje nové práce skupiny Comunite Fresca (Dana Balážová, Markéta Filipová, Marie Štindlová), Andrease Gajdošíka, Baptiste Charneux, Marie Lukáčové a Pavly Malinové. Třicet let od založení Ceny nese výstava finalistů zcela odlišné poselství, než tomu bylo během prvních ročníků. Letošní ročník je v reakci na současnou klimatickou situaci výrazně definován rozhodnutím pohánět celou výstavu z alternativních zdrojů energie a zároveň si při této příležitosti spočítat a uvědomit, jaká je její přibližná energetická náročnost a uhlíková stopa uměleckého provozu.

Zahraničním hostem Ceny Jindřicha Chalupeckého pro rok 2019 je Tai Shani, umělkyně z Velké Británie, která představí zcela nový projekt v rámci intervence v expozici Pražákova paláce ART IS HERE.

http://www.moravska-galerie.cz